| ประเภท | 25FT 30FT 35FT 40FT ฟิลิปปินส์ NEA มาตรฐานเสาไฟฟ้าชุบสังกะสีแบบจุ่มร้อน |
|---|---|
| สไตล์ | การชุบสังกะสี |
| แรงบิดของมิติ | +- 2% |
| เหมาะสำหรับ | จำหน่ายไฟฟ้า |
| มาตรฐานการเชื่อม | AWS D 1.1 |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft to 75ft |
| Surface treatment | galvanization or butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | According to custom design |
| Light Quantity | double lantern panel |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | hot dip galvanized |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | straight pole / tensile pole / turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| ชนิด | ขั้วแม่เหล็ก, เสาดึง, ขั้วเลี้ยว |
|---|---|
| การรักษา | การชุบสังกะสี |
| ความเร็วลม | 44m / s |
| ความสว่างของ dimenstion | - 2% |
| ปัจจัยความปลอดภัย | 1.8 |
| สไตล์ | การชุบสังกะสี |
|---|---|
| การบํารุงผิว | จุ่มร้อนชุบสังกะสี |
| การออกแบบโหลดเป็นกก | 300 ~ 1,000 Kg ใช้กับ 50 ซม. จากเสาถึง |
| พลัง | 10 กิโลวัตต์ ~ 550 กิโลวัตต์ |
| ความอดทนของมิติ | +- 2% |
| Item Name | 22M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR steel |
| Application | Shopping Malls Lighting |
| Type | Rasing system |
| Surface Finished | hot dip galvanized |
| Height | from 6m to 15m |
|---|---|
| Suit for | airport, seaport, plaza, stadium, square, highway, street way etc |
| Lamp power | 20w-400w |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, polygonal or conical |
| Wind Speed | 160km/h |