| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m to 50m |
| Type | Ladder or Lifting system |
| Surface Finished | hot dip galvanized |
| Item Name | Galvanized 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Type | Rasing system or ladder type |
| Height | 30M |
| Light Arrangement | Round type or suqare type |
| Surface Finished | hot dip galvanized |
| type | Octagonal Shape Electrical Power Pole Parts With Bitumen Treatment |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| เกรด | 11KV 33KV เสาส่งสัญญาณด้วยเหล็กรูปแปดเหลี่ยมพร้อมระบบป้องกัน FIberglass |
|---|---|
| การรักษาพื้นผิว | จุ่มร้อนชุบสังกะสี |
| การออกแบบโหลดเป็นกิโลกรัม | 300 ~ 1000kg |
| ความเร็วลม | 160km / ชั่วโมง |
| เหมาะสำหรับ | จำหน่ายไฟฟ้า |
| ชื่อผลิตภัณฑ์ | เสาไฟฟ้ากำลังชุบสังกะสี |
|---|---|
| แอปพลิเคชัน | การกระจายกำลังไฟฟ้า |
| มาตรฐานการเชื่อม | AWS D 1.1 |
| ความหนาของผนัง | 1-36mm |
| เวลารับประกัน | 15 ปี |
| ชื่อสินค้า | เสาไฟฟ้าเหล็กกัลวาไนซ์ |
|---|---|
| การใช้งาน | สายไฟ |
| ความหนา | 1 มม. ถึง 36 มม |
| ความอดทนของมิติ | +-2% |
| เวลาชีวิต | 50 ปี |
| มาตรฐานการชุบกัลวาไนซ์ | ASTM A 123 |
|---|---|
| การบํารุงผิว | จุ่มร้อนชุบสังกะสี |
| การออกแบบโหลดเป็นกก | 300~1000kg ใช้ที่ 50cm จากเสาบน |
| ความเร็วลม | 160 กม./ชม., 30 ม./วินาที |
| เหมาะสำหรับ | จำหน่ายไฟฟ้า |
| Style | galvanized |
|---|---|
| Torlance of dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |