| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m to 50m |
| Type | Ladder or Lifting system |
| Surface Finished | hot dip galvanized |
| ชื่อสินค้า | เสาสูงทรงเหลี่ยม |
|---|---|
| วัสดุ | Q345 |
| ส่วนสูง | 35M |
| การใช้งาน | ไฟสนามกีฬา |
| พื้นผิวเสร็จแล้ว | จุ่มร้อนชุบสังกะสี |
| รูปร่าง | ทรงกรวย ทรงพีระมิด ทรงเสา รูปหลายเหลี่ยมหรือทรงกรวย |
|---|---|
| สไตล์ | ชุบสังกะสี |
| Torlance ของมิติ | +-2% |
| พิมพ์ | เสาตรง เสาดึง เสาหมุน |
| เหมาะสำหรับ | จำหน่ายไฟฟ้า |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Style | galvanization |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Design load in kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv |
|---|---|
| Wind speed | 160km/h |
| Thickness | 4mm |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Item Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Lifting system |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 10 -50 lights |
| Surface Finished | hot dip galvanized |
| ชื่อสินค้า | เสาไฟถนน |
|---|---|
| ความยาวของแต่ละส่วน | ภายในระยะเวลา 14 เมตรก่อนสร้างโดยไม่มีข้อต่อใบ |
| วัสดุ | Q345 |
| รูปร่าง | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, รูปหลายเหลี่ยมหรือทรงกรวย |
| ความกระหาย Dimenstion | - 2% |