| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Product Name | 11KV tapered Galvanized Steel Pole fittings hardware power distribution |
|---|---|
| Height | 10m 15m 18m 20m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Style | hot dip galvanized |
|---|---|
| Wind speed | 160km/h,30m/s |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Type | steel pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid, multi-pyramidal, columniform, polygonal or conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid, multi-pyramidal, columniform, polygonal or conical |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| ชนิด | ขั้วแม่เหล็ก, เสาดึง, ขั้วเลี้ยว |
|---|---|
| เหมาะสำหรับ | จำหน่ายไฟฟ้า |
| รูปร่าง | กรวย, หลายเสี้ยม, columniform รูปหลายเหลี่ยมหรือรูปกรวย |
| มาตรฐานการเชื่อม | AWS D1.1 |
| มาตรฐาน | ISO 9001 |
| ชื่อสินค้า | เสาเหล็กกัลวาไนซ์ |
|---|---|
| การใช้งาน | สายการจัดจำหน่าย |
| การออกแบบ | ปรับแต่ง |
| การบํารุงผิว | ภาพวาดสังกะสีจุ่มร้อน |
| มาตรฐานการเชื่อม | AWS D1.1 |
| ชื่อผลิตภัณฑ์ | เสาเหล็กชุบสังกะสี |
|---|---|
| ใบสมัคร | สายการกระจายสินค้า |
| ออกแบบ | ที่กำหนดเอง |
| การรักษาพื้นผิว | ภาพวาดชุบสังกะสีแบบจุ่มร้อน |
| มาตรฐานการเชื่อม | AWS D1.1 |
| วัสดุ | Steel, GR65, ด้วย miminum ให้ความแข็งแรง 460mpa |
|---|---|
| ใบสมัคร | การส่งและการกระจายพลังงานไฟฟ้า |
| การรักษาพื้นผิว | จุ่มร้อนชุบสังกะสีจุ่มร้อนชุบสังกะสีดังต่อไปนี้ ASTM123 |
| สี | ความต้องการของลูกค้า |
| ความสูง | ตามความต้องการของลูกค้า |